Strona główna Zdrowie Wspomagająca dieta na włosy. O jakie witaminy i minerały musisz zadbać.

Wspomagająca dieta na włosy. O jakie witaminy i minerały musisz zadbać.

Łamliwe i słabe włosy to problem wielu z nas. To reakcja organizmu na brak pewnych substancji odżywczych w codziennej diecie. Niedobory minerałów i witamin w organizmie są bardzo groźne. Dlatego tak ważna jest dieta wspomagająca włosy. Dostępne są również suplementy na włosy. Jednak warto w pierwszej kolejności wzbogacić dietę o składniki naturalne.

Wspomagająca dieta na włosy

Wypadanie włosów jest efektem niedoborów witamin i minerałów w organizmie. Dlatego ważne jest, by je uzupełnić. Włosy i paznokcie potrzebują diety bogatej w białko, składniki mineralne. Bardzo ważne są również witaminy — A, E oraz z grupy B. Niewielki niedobór tych witamin w pierwszej kolejności szkodzi właśnie włosom, osłabiając je. Do niedoborów może dochodzić podczas odchudzania. Długotrwały stres również ma wpływ na niedobór witamin.

By wzmocnić włosy i uzupełnić niedobory należy jeść codziennie:

 • surowe lub krótko gotowane (na chrupko) warzywa i owoce
 • nabiał
 • mięso lub jajka
 • ryby morskie
 • produkty zbożowe

Szkodliwe dla włosów są toksyny

Bardzo szkodliwe dla naszych włosów są toksyny w naszym organizmie. Mogą one być głównie odpowiedzialne za wypadanie włosów. Dlatego warto zadbać o dietę oczyszczającą. Należy z naszego codziennego jadłospisu wykreślić żywność wysoko przetworzoną. Głównie należy unikać:

 • chipsów
 • dań typu fast food
 • słodyczy
 • potraw smażonych i wędzonych.

Dania smażone w głębokim tłuszczu oraz wędzone zawierają toksyny, uszkadzają strukturę włosów. Warto ograniczyć picie również mocnej kawy i herbaty. Te napoje, pożerają witaminy, które są niezbędne w procesie przyswajania minerałów.

W procesie oczyszczania organizmu z toksyn bardzo ważne jest nawadnianie organizmu. Zaleca się picie od 1,5 do 2 litrów wody dziennie.

Minerały i witaminy niezbędne dla zdrowych włosów.

Włosy i paznokcie uwielbiają składniki mineralne. Bardzo ważny jest cynk, miedź i krzem. Dlatego w twojej diecie nie może zabraknąć:

 • orzechów i migdałów
 • pestek dyni i słonecznika

Orzechy i pestki zawierają cynk, a ten bierze udział w wytwarzaniu białka w naszym organizmie. Białko bierze udział w procesie wzrostu i wytwarzaniu melaniny — naturalnego barwnika włosów. Zamiast jedzenia chipsów jako przekąskę, często jedz rzodkiewki, kalarepę i seler. Mają one dużo krzemu, który zmniejsza łamliwość i zapobiega wypadaniu włosów.

Możesz sięgnąć również po suplementy na włosy, które są bogate w minerały i witaminy. Jednak dużo lepszym rozwiązaniem jest wprowadzić do swojej diety sałatki i surówki z czerwonych, pomarańczowych, żółtych i zielonych warzyw. Te warzywa są najbogatszym źródłem beta-karotenu. Który w naszym organizmie przekształca się w witaminę A. A ta natomiast przyśpiesza odnowę komórek, z których zbudowane są włosy i wspomagają ich wzrost.

2 KOMENTARZE

 1. Prawidłowa dieta jest ważna dla funkcjonowania całego naszego organizmu. Jestem zdania, że lepiej przeciwdziałać niż leczyć. Oczywiście jest możliwy przeszczep włosów, ale moim zdaniem jest to ostateczność. Jeśli możemy zadbać dietą — czyli najłatwiej o to by mieć zdrowe i mocne włosy. To na pewno warto.

 2. Jak widać to, co jemy ma duże znaczenie dla naszego organizmu. Zdrowe odżywianie daje nam energię, ale również ma pozytywny wpływ na nasze włosy, skórę i paznokcie. Warto zadem, jeśli zależy nam na pięknym wyglądzie dbać również o odżywianie.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Must Read

Wspomagająca dieta na włosy. O jakie witaminy i minerały musisz zadbać.

Łamliwe i słabe włosy to problem wielu z nas. To reakcja organizmu na brak pewnych substancji odżywczych w codziennej diecie. Niedobory minerałów...

Dekoracja weselne — trendy 2020

Rok 2019 oznaczał wesela w stylu rustykalnym lub boho. Jakie dekoracje będą królować w 2020? Barwy

Filtry do wody — jakie są rodzaje.

Woda jest bardzo istotna dla naszego życia i zdrowia. Jednak nie każdy ma na tyle odwagi, by pić ją prosto z kranu. Nie ma...

Unieważnienie kredytu we frankach z pomocą prawnika.

Pojęcie unieważnienia kredytu we frankach oznacza, iż sytuacja prawna dłużnika i kredytodawcy jest taka, jakby kredyt hipoteczny nie był zawarty. Zgodnie z...